Typy bukmacherskie – gdzie ich szukać?


Typy bukmacherskie to pewien fenomen, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Dla wielu osób korzystanie z gotowców to okazja do teoretycznie łatwego zarobku z zakładów bukmacherskich. Jednak mimo wszystko internet obecnie pełen jest różnego rodzaju miejsc oferujących typy bukmacherskie. Podpowiadamy zatem, gdzie szukać typów bukmacherskich.

Czym są typy bukmacherskie?


Zaczniemy od prostego wyjaśnienia samej idei typów do obstawiania zakładów wzajemnych w sieci. Jak doskonale wiadomo zakłady bukmacherskie to forma hazardu. Jednak w przeciwieństwie do automatów typu jednoręki bandyta, gracze mogą tutaj zwiększać swe szanse na wygrane. Wszystko oczywiście uzależnione jest od formy danego zawodnika czy zespołu, kursów na spotkania, wydarzenia. Jednak mimo wszystko wiedza sportowa bardzo pomaga w obstawianiu kuponów. Nie każdy bowiem posiada takową wiedzę lub też nie ma szczęścia w obstawianiu. Dlatego tak często przydaje się pomoc ekspertów, osób bardziej doświadczonych. I tutaj właśnie przechodzimy do typów bukmacherskich. Są to prognozy, podpowiedzi w stosunku do wybranych spotkań. Osoby, które doskonale znają się na danej dyscyplinie czy lidze mogą podpowiadać innym graczom, jakie ich zdaniem będą rezultaty spotkań. To niewątpliwie spora pomoc dla tych, którzy mniej się znają na sporcie czy ligach niszowych. Gdzie jednak takowych typów szukać?

Fora bukmacherskie

Nie da się ukryć, że to właśnie fora bukmacherskie były pierwszymi miejscami, w których gracze bukmacherscy wymieniali się swymi typami na mecze. W sieci można znaleźć społeczności, które prężnie działają na forach już od nawet ponad 10 lat. Wielu najbardziej znanych typerów w kraju swe pierwsze kroki stawiało właśnie na forach. Choć są to proste strony, to jednak z łatwością można tutaj sprawdzić, kto od jak dawna ma konto na stronie, jak i również, ile do tej pory postów napisał. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że fora to społeczności, które często wspierają się wzajemnie i pomagają sobie w typach.

Strony internetowe


Wraz z pojawieniem się w Polsce internetowych bukmacherów wszelkie serwisy o tej tematyce mnożą się niczym grzyby po deszczu. Można zatem obecnie znaleźć setki, jeśli nie tysiące stron, które zajmują się typami bukmacherskimi. W większości przypadków dostęp do nich jest w pełni darmowy, przez co można liczyć na bezpłatne typy. Tutaj w szczególności wielu typerów prezentowanych jest wedle procentowego odsetka zwycięstw, jak i również bilansu zysków oraz strat w ostatnim miesiącu, kwartale, półroczu. Z łatwością można zatem dowiedzieć się, z kogo propozycji najbardziej opłaca się skorzystać.


W sieci obecnych jest także całkiem sporo stron, które proponują płatne typy bukmacherskie. Są to serwisy, gdzie konieczne jest wykupienie do nich dostępu. Oznacza to wydanie czasem całkiem wielu złotych czy euro za miesięczny abonament. Tutaj niestety znajdują się zarówno takie serwisy, które od lat cieszą się sporą renomą, jak i te, które stanowią formę oszustwa. W przypadku tych drugich można w rzeczywistości płacić za typy, które dostępne są za darmo na innych stronach. Bywa też również tak, że po 2 czy 3 propozycjach przesłanych klientowi firma nagle znika z sieci. Warto zatem tutaj poszukać w Google bądź innych miejscach opinii na temat każdej strony, która zajmuje się płatnymi typami bukmacherskimi.

Serwisy społecznościowe


Coraz większym powodzeniem w przypadku typów bukmacherskich cieszą się serwisy społecznościowe, zwłaszcza Facebook. Tworzonych jest tutaj wiele profili, które zachęcają do korzystania z darmowych czy płatnych typów. Naszym zdaniem o wiele ciekawsze są jednak grupy dla typerów. Przejmują one poniekąd rolę forów bukmacherskich. Na otwartej lub zamkniętej grupie osoby prezentują swe typy, a reszta użytkowników może dyskutować o ich zasadności. Łatwiej jest wtedy wspólnie dojść do najlepszych rozwiązań.

Gdzie zatem szukać?


Z pewnością najlepszym rozwiązaniem według nas jest korzystanie z każdego zaprezentowanego kanału. Zarówno fora bukmacherskie jak i grupy na Facebooku to świetne miejsca do wspólnej dyskusji o wynikach nadchodzących spotkań. Z kolei strony internetowe są miejscami, gdzie wielu typerów udziela się ze względu na prowadzone konkursy z nagrodami, Mistrzostwa Typerów. Można zatem wybierać typy tych graczy, którzy znajdują się najwyżej w rankingu.