Czy warto korzystać z płatnych typów?


Wielu graczy, którzy samodzielnie nie radzą sobie z typowaniem lub też liczą na pewny zarobek, stawia na typy bukmacherskie. Są to propozycje wyników lub gotowych kuponów, które można znaleźć w sieci. Zetkniemy się zarówno z darmowymi jak i płatnymi typami bukmacherskimi. Postanowiliśmy przyjrzeć się tym drugim, jak i temu, czy w ogóle warto z nich korzystać?

Czym są typy bukmacherskie?


Dostępne w sieci typy bukmacherskie to dla wielu osób okazja do wygrania mniejszych bądź większych pieniędzy. Polegają one na tym, iż dana osoba lub serwis udostępnia swoje typowanie na najbliższe spotkania. W taki oto sposób mniej zorientowane osoby mogą wybrać dla siebie „gotowe” wyniki spotkań i obstawić je u wybranego bukmachera. Typerzy są w stanie zaproponować zarówno swoje spostrzeżenia względem wyników jak i gotowe kupony do obstawienia u bukmachera. Nie da się ukryć, że typy bukmacherskie wielu osobom przyniosły pieniądze. Jednak część notuje z ich powodu starty. Związane jest to z prostym faktem – nie da się zawsze poprawnie wytypować wyników spotkań. Niemniej jednak wielu typerów może się pochwalić całkiem dobrym wynikiem obstawiania spotkań. Przy współczynniku powyżej 50% gracz ma teoretyczne szanse na to, że osiągnie więcej wygranych niż przegranych kuponów.

Płatne typy bukmacherskie


Skąd zatem biorą się płatne typy bukmacherskie? Otóż coraz więcej osób stara się sprawdzić nie tylko w samym wygrywaniu pieniędzy u bukmachera, lecz i typowaniu wyników. Wykorzystują ku temu swą bogatą wiedzę, jak i wszelkie informacje statystyczne. Jeśli przez pewien czas sprawdzają się i takie próby kończą się najczęściej powodzeniem, to mogą się uważać za dobrych typerów. Wielu udostępnia swe typy za darmo w sieci. Inni stwierdzają jednak, że swą fachową wiedzą podzielą się jedynie za odpowiednie profity. I tak właśnie tworzone są płatne typy bukmacherskie.

Ile kosztują płatne typy?


Cena płatnych typów uzależniona jest od miejsca, jego renomy czy choćby samego kraju. Zdarza się, że gracz może zapłacić za pojedynczy typ, jak i również wykupić miesięczny, roczny abonament. Na niektórych stronach internetowych w Polsce, które przejrzeliśmy, cena za abonament na miesiąc waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Na zagranicznych stronach mogą to być kilkukrotnie wyższe kwoty. Zdarza się, że powstają specjalne grupy graczy, którzy zrzucają się na drogie, lecz sprawdzone abonamenty. Zyskuje się wtedy niższym kosztem dostęp do jednych z najlepszych typów na rynku.

Typy okazją do oszustwa


Niestety płatne typy bukmacherskie są w wielu przypadkach idealną okazją do oszustwa. W ostatnim czasie powstaje coraz więcej stron internetowych, które służą jedynie w celu oszukiwania klientów. Gracze wykupują abonamenty, a po kilku przegranych typach strona zostaje zamknięta, a jej właściciele otwierają podobny serwis pod innym adresem. Jest to w szczególności zauważalne na facebooku. Gracze nabierani są za pomocą sfałszowanych kuponów od bukmacherów, jak i nieprawdziwych informacji dotyczących procentowych wygranych z typów. Jeśli gdzieś strona reklamuje się, że ma ten współczynnik na poziomie 80 czy 90%, to jest to z pewnością oszustwo. Niejednokrotnie płatne typy to w rzeczywistości informacje, które można znaleźć na darmowych stronach. Zdarza się, że płatne typy bukmacherskie są elementem korupcji sportowej. Gracze otrzymują typy na mecze, których wyniki zostały z góry ustalone przez świat przestępczy.

Warto zatem korzystać z płatnych typów?


Naszym zdaniem typy bukmacherskie, za które należy płacić są niestety zbyt często okazją do oszustwa i malwersacji. Właściciele serwisów wykorzystują naiwność graczy, przez co są w stanie wyciągać od nich pieniądze za wróżenie z fusów czy też typy z innych stron. Warto zatem na początek sprawdzić darmowe typy, przez co można się przekonać do takiej formy obstawiania. Dopiero z czasem można poszukać opinii o najlepszych płatnych typach w kraju czy zagranicą i być może skorzystać z ich oferty.