Jak zostać fachowym typerem?


Typowanie i zawieranie zakładów bukmacherskich to z pewnością coraz bardziej popularne zajęcie w naszym kraju. Można przecież w całkiem dobry sposób połączyć swą pasję i wiedzę sportową z okazją na zarabianie pieniędzy. Praktycznie każda osoba, która obstawia zakłady za pośrednictwem bukmacherów internetowych czy stacjonarnych jest typerem. Jednak tylko niektórzy zasługują na miano profesjonalistów.

Jak zacząć typowanie?


W naszym artykule chcielibyśmy się skupić nie na samym aspekcie obstawiania zakładów bukmacherskich, lecz dzieleniu się z innymi graczami swymi typami co do wyników. Zostanie internetowym typerem, z którego bezpłatnie lub odpłatnie pomocy korzystają inni gracze, to nie tak całkiem prosta sprawa. Każdy może zostać typerem, jednak nie każdy się do tego nadaje. Liczą się tu już same początki. Ogromną rolę ma tutaj doświadczenie oraz fachowa wiedza. Im więcej interesujemy się daną dyscypliną, ligą, zespołami czy rozgrywkami, tym mamy większe szanse na poprawne typowanie wyników spotkań. Naszym zdaniem typowanie warto zacząć od bezpłatnej gry. U wielu bukmacherów internetowych istnieje opcja dodawania zdarzeń do kuponu, gdzie mimo braku założonego konta widzimy, jak prezentuje się teoretyczny kupon. Można wtedy wiedzieć, ile moglibyśmy w rzeczywistości wygrać. Wystarczy zatem na komputerze czy na kartce papieru wpisywać swe typy, a następnie sprawdzić, jak rzeczywiste wyniki się z nimi pokrywają. Jeśli mamy więcej wygranych niż przegranych, to możemy zastanowić się nad obstawianiem zakładów bukmacherskich za prawdziwe pieniądze. Dobrze wobec tego jest kontrolować swe liczby: procent trafień, ilość zysków i strat.

Wyspecjalizuj się w wybranej dyscyplinie czy lidze!


Zostanie dobrym typerem uzależnione jest od tego, jak dobrze znamy dany sport czy też rozgrywki. Często zdarza się, że popularni w sieci typerzy nie zajmują się popularnymi ligami piłkarskimi czy koszykarskimi. Wolą za to typować mecze ligi chińskiej, chorwackiej, szwedzkiej czy też niższe szczeble rozgrywkowe w Polsce. Takich osób jest o wiele mniej niż tych, którzy podpowiadają, jakim wynikiem zakończy się mecz Ligi Mistrzów. Nie ukrywajmy, że jednak często o wiele łatwiej jest obstawić wynik między Bayernem a PSV niż Slovanem Bratysława i Spartakiem Trnava. Wiele osób właśnie szuka typów na niszowe ligi i mniej popularne wydarzenia. Tym bardziej, że można w ich przypadku liczyć często na całkiem atrakcyjne kursy u bukmacherów.

Bierz udział w konkursach!


Coraz więcej internetowych bukmacherów jak i serwisów o tej tematyce organizuje specjalne konkursy czy mistrzostwa typerów. Tego rodzaju akcje polegają na zdobywaniu punktów za poprawne typowanie wybranych wyników spotkań. Tworzone są na bieżąco rankingi, które pokazują, kto jest najlepszy w typowaniu. Z reguły najlepsza trójka lub Top 10 może liczyć na nagrody ze strony bukmachera czy serwisu. Mogą to być środki pieniężne, nagrody rzeczowe, bonusy i darmowe zakłady u bukmachera. Oczywiście konkursy różnią się między sobą. Na stronach internetowych po prostu typuje się wyniki spotkań. U bukmacherów z kolei konieczne jet najczęściej dodatkowo obstawienie kuponu na wybrane spotkanie czy kilka meczów. Bardzo ważne jest to, iż jeśli na kilku stronach mamy ten sam nick, to przy ciągłym znajdowaniu się w czołówce możemy stać się rozpoznawalni przez innych graczy.

Własne typy bukmacherskie


Jeżeli udało się nam osiągnąć całkiem dobry stopień typowania wyników spotkań, to możemy pomyśleć nad własnymi typami bukmacherskimi. Istnieje całkiem sporo forów bukmacherskich czy też stron o tej tematyce, gdzie możemy się w każdej chwili udzielać. Poprzez dzielenie się swymi typami możemy zyskać szacunek innych graczy, co potem może skutkować zaproszeniami do prywatnych grup najlepszych typerów. Oferowanie typów bukmacherskich za pieniądze to już jednak zupełnie inna sprawa. W tym wypadku mamy poniekąd zobowiązania wobec swych klientów, a każda porażka kuponu może odbić się na naszej reputacji oraz finansach.